2 x 12 perc

• A mérkőzés alatt folyamatosan oda-vissza csere lehetséges, de csak a saját térfélen, kivétel, ha sérülés történik;
  • Ha a kapus a hazaadást kézzel megfogja, közvetett szabadrúgás ítélendő az ellenfél javára, a büntetőterületet övező vonal legközelebbi pontjáról;
  • Kapusról is van szöglet;
  • Ha a labda az alapvonalon úgy hagyja el a pályát, hogy azt a támadó csapat játékosa érintette utoljára, a játék kapuskidobással folytatódik, melyet a kapus kézzel kell, hogy elvégezzen;
  • Amennyiben a kapus a labdát a büntetőterületen kívül kézzel bármilyen formában érinti (pl: kidobásnál kilép), az ellenfél javára ítélt közvetlen szabadrúgással folytatódik a játék;
  • Ha a labda a mennyezetet érinti, oldalbedobással/berúgással folytatódik a játék;
  • Az oldalvonalat elhagyó labda kézzel és lábbal is játékba hozható a vonalról, vagy a pályán kívülről. A pályán belülről elvégzett oldalberúgás szabálytalan, és az ellenfél következik bedobással;
  • Becsúszni csak szabad labdára lehet, például gólba tartó labda esetén. Lövés elé vetődni szabad, de csak ha nem áll fenn testi kontaktus lehetősége;
  • Szabadrúgásnál a sorfalnak a labdától 5m re kell állni, szögletnél, oldalbedobásnál és középkezdésnél úgyszintén.
  • A mérkőzéseken “futó óra” van, csak súlyosnak tűnő sérülés esetén áll meg az óra.
  • Felhívjuk a résztvevő csapatok figyelmét – az időhúzás elkerülése végett-, hogy amennyiben a labda “elakad” (pl: fennakad a lelátón, stb…) AUTOMATIKUSAN ADJUK A MÁSIK MÉRKŐZÉSLABDÁT A ZSŰRIASZTALTÓL!!!
  • Az óra nem áll meg pl. cipőkötés miatt!!!
  • A mérkőzések utolsó 1 perce viszont tiszta játékidő, amennyiben a mérkőző csapatok között maximum 2 gól különbség van.
  • A félidő és a mérkőzés véget ér az idő lejártát jelző dudaszó/sípszó kezdetekor. Az ebben a pillanatban esett esetleges gól csak akkor érvényes, ha a hang megszólalásakor a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon.
  • A játékvezetők döntése alapján a következő ítéletek hozhatóak:
    1) Sárga lapos figyelmeztetés,
    2) 2 perces kiállítás: a kiállított játékos 2 perc után visszajöhet;
    3) Piros lapos kiállítás: a kiállított játékos már nem térhet vissza és automatikusan 1 meccs eltiltást kap, csapata 5 perc után kiegészülhet;
  • A játékvezető megítélése szerint, ha egy játékos kifejezetten durva és sportszerűtlen magatartást tanúsít, abban az esetben ellene a tornáról való végleges kizárás alkalmazható!
  • A mérkőzés szünetében történő kiállítás esetén a vétkes csapat emberhátrányban kezdi a második félidőt.
  • Várakozási idő a mérkőzések között nincs, a meg nem jelenő csapat ellenfele részére 5:0-val kerül jóváírásra a 3 pont.
  • A csapatokban kikötés nélkül NB-s játékosok is részt vehetnek;
  • Egy játékos kizárólag csak egy csapatban szerepelhet a torna ideje alatt;
  • Egy csapat maximum 15 főt nevezhet, akiket a nevezési lapon a csapat első csoportmeccse előtt köteles feltüntetni, utólag már nem lehet játékost hozzáírni;
  • A kispadon a játékosokon kívül 2 személy tartózkodhat, melyet a játékvezető sportszerűtlen magatartás miatt bármikor elküldhet. ( Először a lelátóra majd a csarnokból is kiküldhetik.);
  • Óvást közvetlenül az érintett mérkőzést követően a szervezőknél lehet megtenni 10.000.-Ft befizetése ellenében;
  • Felmerülő problémás esetekben, illetve óvási ügyekben a versenybizottság döntése végleges és betartandó;
  • Általános 5+1-es kispályás labdarúgó játékszabályok mérvadóak;
  • A tornán mindenki saját felelősségére vesz részt;
  • A terembe csak teremfocira alkalmas lábbeliben lehet belépni, illetve a mérkőzéseken pályára lépni,
  • Megkérnénk mindenkit a csarnok és az öltözők rendeltetésszerű és kulturált használatára!
  • Szintén kérnénk a csapatokat a sportszerűség szem előtt tartására, stílusukkal tolerálva a lelátón helyet foglaló gyermekeket.
  • A futball játék, szórakozás, véletlenül sem háború!
  • A versenybizottság 2 tagból áll : Usztics Péter, Kiss László;
  • Nincsenek előre kisorsolt ágak, minden körben sorsoljuk a párosításokat.
  • A döntő győztese 1 évre megkapja a torna vándordíját is.
  • Az egyenes kieséses meccseken döntetlen esetén 3-3 büntetőrúgással dől el a továbbjutás sorsa, melyet a nevezett játékosok közül bárki elvégezhet! A büntetőrúgást 9 méterről kell végrehajtani.
  • A helyezések eldöntésénél a következőket vesszük figyelembe:
    (Ha a csoportban három csapat azonos ponttal végez, a 4. csapat eredményét és góljait nem számoljuk be.)
    1. Pontszám
    2. Egymás elleni eredmény
    3. Gólkülönbség
    4. Több rúgott gól
    5. Sorsolás

A RENDEZŐK A VÁLTOZTATÁS MINDENKORI JOGÁT FENNTARTJÁK. EREDMÉNYES ÉS SPORTSZERŰ JÁTÉKOT KÍVÁNUNK!